| ראשי |     | מסמכים |    | גליונות קודמים |    

מי אנחנו bitterlemons.org
bitterlemons.org הוא אתר אינטרנט המציג דעות והערכות ישראליות ופלסטיניות ביחס לסוגיות החשובות בחיינו. האתר מתמקד בסכסוך הפלסטיני-ישראלי ובתהליך השלום, אך הוא דן גם בסוגיות אזוריות הנוגעות לנו. הפקת האתר, עריכתו ומחצית מכתיבתו נעשות ע"י הפלסטיני ע'סאן חטיב והישראלי יוסי אלפר. המטרה היא לתרום להבנה הדדית ע"י ניהול תהליך פתוח של חילופי דעות. שאיפתנו היא להשפיע על דרך החשיבה של ישראלים, פלסטינים ואחרים ביחס לענייני המרחב.

bitterlemons.org מכוון אל הציבור ואל מעצבי המדיניות במרחב ובכל מקום אחר. כל שבוע מוצב גליון חדש של bitterlemons.org באתר. קוראים יכולים גם להזמין מנוי חינם לכתובת הדואר האלקטרוני שלהם, ע"י מילוי כתובתם במקום המתאים בדף הראשי של האתר או ע"י כתיבה ל: subscribe@bitterlemons.org.

בשאלות אחרות נא לפנות ל: bitterlemons@bitterlemons.org.

כל גליון דן בסוגיה ספציפית השנויה במחלוקת. למאמרים מאת אלפר וחטיב נלווים מאמרים נוספים מאת ישראלי ידוע ופלסטיני ידוע, או ראיונות עמם. איננו פוסלים בעקרון שום דעה אינטליגנטית ומנוסחת כהלכה.

bitterlemons.org מקיים סימטריה ארגונית ומוסדית מושלמת בין מרכיביו הפלסטינים והישראלים. הפרויקט נתמך כספית ע"י האיחוד האירופי ומקורות פילנתרופיים נוספים מחוץ למרחב.

ע'סאן חטיב ghassan@bitterlemons.org מלמד לימודי תרבות באוניברסיטת ביר זית, ומנהל את מרכז ירושלים למדיה ולתקשורת
(JMCC), גוף המתמחה במחקר, סקרי דעת קהל וענייני תקשורת. הוא היה חבר במשלחת הפלסטינית לועידת השלום המזרח תיכונית במדריד ב-1991, ולמו"מ הדו-צדדי שנערך לאחר מכן בוושינגטון ב-1993-1991. הוא בעל תואר MA בלימודי פיתוח מאוניברסיטת מנצ'סטר בבריטניה, ומשלים תואר דוקטור בפוליטיקה של המזרח התיכון מאוניברסיטת דרהאם בבריטניה. הוא מכהן בהנהלות של המרכז לדמוקרטיה ולזכויות העובד ברמאללה, בית הספר Friends ברמאללה, ה-Israel-Palestine Journal, ירושלים, ו-Palestinian Politics, נבלוס.

יוסי אלפר yossi@bitterlemons.org כותב ויועץ בענייני ישראל-ערב, ומנהל את המרחב המדיני-בטחוני (PSD), ע"ר. בעבר כיהן כמנהל וכראש מרכז בפועל של מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים, אוניברסיטת תל אביב, כמנהל משרד ישראל והמזרח התיכון של הוועד היהודי האמריקני, בירושלים, וכבכיר ב"מוסד". במרכז יפה הוא ריכז וערך פרויקט מחקר על אופציות ליישוב הסכסוך עם הפלסטינים, וכתב את "תכנית אלפר" להסדר קבע ישראלי-פלסטיני. מאז 1992 הוא ריכז מספר דיאלוגים בלתי-רשמיים בין ישראלים לערבים. ביולי 2000 כיהן כיועץ בכיר של ראש הממשלה בהקשר של תהליך השלום הישראלי-פלסטיני. בשלהי 2001 פרסם וגר זאב עם זאב : המתנחלים והפלסטינים (הוצאת הקיבוץ המאוחד, סידרת קו אדום).

 

[ כתבו לנו ]